Домакин на 8-ия международен онлайн конгрес „Библиотеката като културен феномен“, бе Националната библиотека на Беларус. На събитието, което се проведе на 21 и 22 октомври 2021 г.в хибридна форма поради световната епидемична обстановка, бяха разисквани теми, свързани с Covid пандемията и стъпките, предприети от библиотеките по света за справяне с кризата.

Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ участва във форума  с доклад  на тема „Covid-19: отговорът на Националната библиотека“, в който се разглеждат предприетите мерки и начини за опазване на книжовното богатство във фонда на Библиотеката в условията на пандемия, както и защита на здравето на библиотечните служители и поддържане на интереса и информираността на читателите и посетителите.

Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ с участие в 8-мия международен онлайн конгрес „Библиотеката като културен феномен“
Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ с участие в 8-мия международен онлайн конгрес „Библиотеката като културен феномен“